طراحی و توسعه توسط ITCenter7
منو
نسخه چاپی
گروه های خبری
آرشیو اخبار
گروه های خبری و آرشیو

نمایشگاه آثار دانشجویان مقطع کاردانی رشته معماری با عنوان "صد دید، یک دیوار" زیر نظر استاد شیخ الحکمایی در مرکز اجرا شد
1398/3/22 ساعت 11:19 - 158 بازدید - 2 نظر

"صد دید، یک دیوار" عنوان نمایشگاه آثار دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی واحد ۱۱ تهران زیر نظر استاد شیخ الحکمایی است.


این دیوار با ابعاد شش متر مربع، مجموعه ای از تلاش های مستمر دانشجویان دکتر شیخ الحکمایی در درس مبانی طراحی معماری است. این مکعب که جداره ای متفاوت و متغیر در فضای داخلی هم در مقیاس کل و هم در مقیاس جزء برای مخاطب ایجاد می کند متشکل از ۱۳۵ باکس به ابعاد ۲۰ سانتیمتر مکعب است. که در دو بخش مجزا در این مرکز آموزشی بصورت دائمی اجرا و نصب شده است.


موضوعات شکل دهنده به درون هر کدام از این باکس ها شامل ده عنوان متفاوت است. عناوینی برگرفته از مفاهیم انتزاعی؛ منتج از بررسی تجربه های متفاوت فیلم، موسیقی و ادبیات.


همگی این تجربه ها در راستای کشف قابلیت های فرم و فرم زایی با استفاده از اصول ترکیب بندی و شکل دهنده به فرم بوده است که در نهایت به نفع تعریف فضای خالی بوجود آمده اند و نهایتا رابطه این مکعب های کوچک به عنوان اجزا با مکعب بزرگ به عنوان کل رابطه جز و کل را شکل داد. رابطه ای که در وهله اول مخاطب را در فرم کل و سپس در فرم جز دعوت به دیدن می کند.

کلیه دانشجویان و اساتید گرامی جهت بازدید از این نمایشگاه به طبقه همکف ساختمان شماره 10 (روبروی واحد آموزش) مراجعه نمایند.


اسامی دانشجویان حاضر در این پروژه گروهی :

محمد حسین نجمی، روح الله خیری، معصومه عقبایی، سارا حصارکی، الهام کاظم پور، عاطفه محمودی، سارا شفیعی، مریم تازه کار، مریم برقی زاده، مهدیه مهدی پور، رویا کولیوند، شیما سلیم، زهرا قدیری، مریم اکبری، یاسمن علیزاده، زهرا صومی، میلاد غنمی، ژینا خادمی، ایمان جبرئیلی، شیرین براتی

نمایشگاه صد دید یک دیوار

نمایشگاه صد دید یک دیوار

نمایشگاه صد دید یک دیوار


به این خبر امتیاز دهید:

نظرات کاربران

 
 
 
Security Code
 گروه های خبری
آرشیو اخبار
عضو خبرنامه سایت مرکز شوید:

آدرس مرکز: میدان انقلاب – ابتدای کارگرجنوبی – کوچه رشتچی – پلاک های 8، 10، 12

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 11 تهران می باشد.