طراحی و توسعه توسط ITCenter7
منو

مقررات وظیفه عمومی :


1) داشتن کارت پایان خدمت.

2) داشتن کارت معافیت دایم (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص).

3) داشتن برگ معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی، کفالت) در مدت اعتبار آن.

4) متولدین سال 1355 و قبل از آن، این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت‌نام کارت معافیت دایم (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را ارایه نمایند.

5) متولدین نیمه دوم سال 1345 و قبل از آن، به شرط این که تغییر سن نداده باشند.

6) دانش‌آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش‌دانشگاهی که به صورت حضوری و بدون وقفه تحصیلی مشغول به تحصیل بوده و حداکثر تا تاریخ 30/11/95 در سنوات مجاز تحصیلی فارغ‌التحصیل شناخته می‌شوند.

7) مشمولان دیپلم یا پیش‌دانشگاهی که در سنوات مجاز تحصیلی به صورت پیوسته و حضوری (روزانه، بزرگسالان و آموزش از راه دور) فارغ‌التحصیل شده و مشروط به این که از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع دیپلم یا پیش‌دانشگاهی تا نیم‌سال پذیرش در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده و همچنین قبل از ثبت‌نام در دانشگاه نیز وارد غیبت نشده باشند.

8) دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (۱۸ سالگی تمام) موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی به صورت حضوری یا غیرحضوری (داوطلب آزاد) شده باشند به شرط نداشتن غیبت.


تذکر: دانش آموزانی که در سن ۱۷ سالگی و قبل از سن مشمولیت موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی میشوند چنانچه حداکثر تا شش ماه پس از رسیدن به سن مشمولیت (۱۸ سالگی تمام) وارد دانشگاه شوند مجاز به ادامه تحصیل میباشند در غیر این صورت به دلیل ورود به غیبت، مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود. مگر این سه که در مهلت شش ماه معرفی خود را از طریق یکی از دفاتر پلیس + ۱۰ به وظیفه عمومی معرفی کرده و لذا زمان پذیرش در دانشگاه دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند.


9) دانش آموختگان دیپلم یا پیش دانشگاهی که طی سنوات مجاز تحصیلی مدرک خود را اخذ نموده و دارای برگ اعزام به خدمت بدون غیبت اند و تاریخ اعزام آنان سپری نشده باشد.

تبصره : افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی یا پذیرش در دانشگاه می باشد، لازم است برابر ضوابط مربوط نسبت به تمدید موعد اعزام خود اقدام نمایند. در غیر این صورت به دلیل ورود به غیبت شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد.


10) کارکنان وظیفه ای (سربازان حین خدمت) که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ ثبت نام و شروع به تحصیل به پایان میرسد (این دسته از افراد مجاز به شرکت در پذیرش میباشند، لیکن باید به هنگام ثبت نام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارایه نمایند).


11) دانشجویان انصرافی بدون غیبت چنانچه از تاریخ 22/8/90 (ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی) الزاما یک بار انصراف از تحصیل داده باشند و تاریخ انصراف آنها نیز در سنوات اولیه بوده باشد و همچنین از تاریخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.


تذکرات مهم :

1) مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

2) دانشجویان اخراجی دانشگاهها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دایم مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

۳) دانش آموختگان مقطع کاردانی مجاز به شروع به تحصیل مجدد در این مقطع (کاردانی) نمی باشند.

۴) برابر تبصره (۲) ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی، ترخیصر سربازان حین خدمت جهت ادامه تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نمیباشد.

۶) کارکنان وظیفه مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند.


شرایط اختصاصی :

•    داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید( فنی وحرفه ای، کار دانش و نظری)  و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهار ساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای).

•    برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته های انتخابی.
مقررات وظیفه عمومی :

1) داشتن کارت پایان خدمت،
2) داشتن کارت معافیت دایم (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص).
3) متولدین نیمه دوم سال ۱۳۴۵ و قبل از آن، به شرط این که تغییر سن نداده باشند.
4) کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارایه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
5) متولدین سال ۱۳۵۵ و قبل از آن، این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت نام کارت معافیت دایم (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را ارایه نمایند.
6) مشمولان فارغ التحصيل دوره کاردانی که در سنوات مجاز تحصیلی مدرک خود را اخذ نموده و دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به ځدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.
تبصره: افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی دانشگاه می باشد، لازم است در تاریخ مقرر (مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد. در غیر این صورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.
7) دانش آموختگان مقطع کاردانی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی، دانش آموخته شده و از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته بیش از یک سال سپری نشده باشد.
تبصره: دانشجویانی که در شش ماهه اول سال فارغ التحصیل می شوند، فراغت از تحصیل آنها به منزله فراغت شهریورماه همان سال محسوب میگردد (یعنی از پایان شهریورماه سالی که فارغ التحصیل شده اند، به مدت یک سال مهلت معرفی دارند). چنانچه در شش ماه دوم سال فارغ التحصیل شوند از تاریخ فراغت به مدت یک سال مهلت معرفی دارند.
8) کارکنان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارتخانه ها با ارایه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
9) مشمولان دارای برگه معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی، کفالت) در مدت اعتبار آن.
10) دانشجویان انصرافی از مقطع کارشناسی ناپیوسته که بدون غیبت اند، چنانچه از تاریخ 22/8/90 (ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی) الزاما یک بار انصراف از تحصیل داده و تاریخ انصراف آنها نیز در سنوات اولیه بوده باشد. همچنین از تاریخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد. ضمنا دانشجویان انصرافی از مقطع کارشناسی پیوسته که موفق شده اند در سنوات اولیه تحصیلی (حداکثر طی 5/2سال) مدرک کاردانی اخذ نمایند در این صورت انصراف آنها به منزله فارغ التحصیل کاردانی محسوب شده و به شرط نداشتن غیبت، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته خواهند بود.


تذکرات مهم :
1- مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمیباشند و در صورت پذیرش در دانشگاه، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند.
2- دانشجویان اخراجی دانشگاهها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معاقیت دایم شرایط استفاده از معافیت تحصیلی را نخواهند داشت.
3- دانش آموختگان کلیه مقاطع کارشناسی مجاز به شرکت مجدد در این پذیرش نمی باشند.
4- کارکنان وظیفه (سرباز حین خدمت) مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت دوره ضرورت نمیباشند. این دسته از کارکنان وظیفه در صورت قبولی در دانشگاه، نداشتن غیبت اولیه و داشتن سایر شرایط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.


شرایط اختصاصی :
1) داشتن مدرک کاردانی دانشگاه ها و موسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا داشتن مدرک کاردانی پیوسته آموزشکدههای فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش.

2) مدارک داخلی مراکز و موسساتی مانند دانشگاه امام حسین (ع)، نیروی انتظامی، دانشگاه پلیس، سپاه پاسداران، مالک اشتر، امام علی (ع)، دانشگاه صدا و سیما و ورودی های بعد از سال ۱۳۷۷ موسسه بانکداری، سازمان مدیریت صنعتی و - عمدرک معادل محسوب نمی شود.
توجه : دارندگان مدرک معادل کارداتی که مدرک تحصیلی آنان مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری نباشد در صورت قبولی در آزمون جامع مدارک معادل  سازمان سنجش آموزش کشور نیز ملاک ادامه تحصیل این دسته از داوطلبان نمی باشد. بدیهی است عواقب ناشی از عدم توجه به مفاد آیین نامه فوق بر عهده داوطلبان می باشد.
3) داوطلبان سهمیه آزاد می توانند برحسب ضوابط بدون درنظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی خود و براساس علاقمندی به هر یک از رشته های تحصیلی در این پذیرش ثبت نام و نسبت به انتخاب رشته مبادرت نمایند.
4) در ضمن آن دسته از داوطلبانی که بدون توجه به رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود ثبت نام می نمایند لازم است کلیه دروس پیش نیاز یا جبرانی رشته قبولی را با نظر گروه آموزشی مربوط و مطابق با سرفصل برنامه مصوب بگذرانند.
5) دانشجویان مقطع کاردانی می بایست در صورت پذیرفته شدن در زمان ثبت نام دانش آموخته شده باشند و مدارک دانش آموختگی خود را به مرکز آموزش مربوط ارایه نمایند.

عضو خبرنامه سایت مرکز شوید:

آدرس مرکز: میدان انقلاب – ابتدای کارگرجنوبی – کوچه رشتچی – پلاک های 8، 10، 12

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 11 تهران می باشد.